Вести

Глишић: Искористили су трагедију за обојену револуцију

Министар за јавна улагања Дарко Глишић изјавио је данас да је немогуће да је звучни топ употребљен на протесту 15. марта и додао да је држава упутила позив Федералном истражном бироу (ФБИ) и руској обавештајној служби ФСБ да спроведу истрагу о његовој употреби због тога што нема шта да крије.

"Ми јесмо упутили тај позив, јер немамо шта да кријемо. Може да дође било која светска служба и агенција да провери, јер се звучни топ није десио, то је лаж и измишљотина", рекао је Глишић за ТВ Пинк.  

Глишић је рекао да је нешто употребљено, људи се не би враћали на протест, а како је додао, није било ни повређених.  

"Не да је немогуће да буде незабележено, него то просто толико пара уши, зато се зове звучни топ, звук који треба да растера и да оне демонстранте који су ту удаљи од места где је пуштено", објаснио је Глишић.  

Додао је и да су они који су протестовали очекивали да ће обојена револуција коју граде четири месеца доживети своје финале 15. марта и да због тога посежу за лажима о звучном топу. 

"Финале није прошло онако како су очекивали и сада морају да посежу за лажима не би ли и даље имали замах и држали фокус код људи које су убедили да ће 15. марта да се деси чудо. Постојала је масовност, али и потпуна безидејност. Садржајно, тај скуп је био потпуно нула, није се знало ко ту шта ради и свака част на четири месеца врло пажљивог планирања извођења обојене револуције", навео је Глишић.  

Истакао је и да протести немају никакве везе са жалом за жртвама и да су људи који су страдали у трагедији у Новом Саду искоришћени.

"Ниједног тренутка њима није било жао. Они су искористили прилику да покушају да изведу једну врсту обојене револуције и оно што морам да признам је да су се добро организовали, да су, користећи тај трагични догађај, успели да уђу у одређене поре друштва и да пробуде неке спаваче који су се налазили на одређеним местима", објаснио је Глишић.  

Нагласио је и да ректор Универзитета у Београду, Владан Ђокић, одбија сваки контакт са државом. 

"Ректор вам одбија сваки контакт са државом, као да је посебна држава. Он не жели да разговара ни са ким из државе, чији је универзитет. Он форсира и штити једну групу студената, док према другој групи студената има игнорантски однос. Не жели чак да их удостоји одговора. Не жели чак да их помене", рекао је Глишић.  

Навео је да држава мора да заузме став и да ко од професора жели да ради, то треба и да учини, као и да исто важи и за децу која не желе да иду у школу.  

"Ово је слободна држава, овде је демократија на највишем могућем нивоу и у свом најширем облику се примењује у Србији. Сви имају сва права, па чак и право да крше закон. Ако хоћете и бринете о будућности своје деце, пошаљите их у школу, али ако ипак нећете, деца ће понављати разред", рекао је Глишић.  

Говорећи о могућем расписивању избора, рекао је да они нису искључени и да их је власт опозицији нудила неколико пута у претходних годину дана, али да опозиција не жели изборе. 

"Ствари су јасне, жели се насилан долазак на власт мимо воље грађана и да се држава уведе у отворену диктатуру, да мањина диктира већини шта и како треба да се ради", закључио је Глишић.

 

 

 

Извор: Танјуг/ТВ Пинк