Представљен програм листе "Александар Вучић-Србија не сме да стане"
Представници листе "Александар Вучић - Србија не сме да стане" изложили су програм своје листе на другом каналу јавног сервиса.
Програм су представили председник СНС Милош Вучевић, Ана Брнабић, Синиша Мали, Арно Гујон и проф. др Светлана Вујовић.
Вучевић је рекао да би заустављање Србије значило пропадање, и повратак у оне године када смо доживљавали пораз за поразом.
Када смо губили радна места и фабрике. Када смо окретали главу на другу страну приликом отцепљења Црне Горе, склањали поглед током погрома на КиМ. Када смо представљали џак за ударање, рекао је Вучевић.
Вучевић је рекао да би заустављање Србије значило пад плата и пензија, губитак националног и државног достојанства.
То би значило губитак слободарске и независне политике. Грађани Србије овде одлучују ко представља Србију, а не амбасадори и агентуре. Заустављање Србије би био не само губитак ових резултата, већ многе године које би као скакавци појели они који су били неодговорни према држави и грађанима, рекао је Вучевић.
Мали је рекао да се економски програм заснива на два стуба - подизању стандарда грађана, и на капиталним програмима.
Градимо све оно што никада пре није рађено. Понео сам један графикон, желим да покажем. Упркос свим изазовима које смо имали претходних година, Србија је данас више него дупло јача, него пре 10 година, рекао је Мали показујући графикон на ком се види раст БДП.
Мали истиче да су минималне зараде порасле са 15.000 динара, а сада су веће од 400 евра.
Успели смо да дођемо до никада већег нивоа плата и пензија. И хоћемо да наставимо да се боримо за то. Идемо на 1400 евра просечну плату, 650 евра просечну пензију, рекао је Мали.
Брнабић је додала да је то највећи показатељ колико се Србија променила.
Данас је минималац већи него просечна плата у периоду пре 2012. године, рекла је Брнабић, на шта је Мали кроз смех рекао: "Узела ми је Ана поенту сада".
Брнабић је рекла да је бивша власт, која сада обећава куле и градове, показала да је успела да уништи нешто што нису уништиле ни санкције ни бомбардовање.
Мали је додао да упркос свим изазовима, од поплава, короне, ратова у свету, ми сада имамо 2.367.000 запослених.
То је историјски највећи број људи који ради, плаћа порезе и доприносе, на овај број становника, рекао је Мали.
Тражимо поверење грађана да наставимо са оваквом економском политиком, рекао је Мали.
Докторка Вујовић је рекла да држава никада није улагала више у болнице и домове здравља.
Изграђено је 150 клиника и домова здравља у Србији у претходних 12 година. Поред тога, улаже се у иновативне технологије. Раније је улагано 19 милијарди за иновативне лекове, данас 135 милијарди , истакла је докторка.
Она истиче да се завршавају радови на клиничким центрима у целој Србији, и да се тиме смањују листе чекања.
Чак странци долазе у Србију да уче. У наш центар за фертилитет, у ком се открива зашто неки парови немају бебу, долазе на обучавање. Сваки грађанин ове земље је јако важан, казала је др Вујовић.
Истиче да у Србији нема једног незбринутог грађанина, и да у иностранству прво питају ко има које осигурање, док у Србији тога нема.
У Америци је царски рез 30.000 долара, а дан лежања у болници 2.500 долара. Тога нема код нас. Ми смо узор како то може. Србија даје пример другима, и ја причам и у светским бордовима у којима јесам, шта је урађено у нашој земљи, рекла је Вујовић.
Србија је земља идеја и паметних људи, казала је др Вујовић, и истакла да су покретне амбуланте у малим местима изузетно значајне.
Још је важније спречавање болести. Тиме штедимо фонд, а ако се открију, идемо даље. Онда неко са 80-90 година може живети нормално. Показаћемо свима из света како се то ради, и показујемо шта Србија може, рекла је Вујовић.
Брнабић је истакла да ускоро почиње изградња БИО4 кампуса, инвестиције од 300 милиона евра.
Важно је што ће захваљујући овом кампусу имати све иновативне терапије и персонализовану медицину, у Србији, за наше људе, рекла је Брнабић
Арно Гујон је, говорећи о Косову и Метохији, рекао да је у сталном контакту са Србима са КиМ.
Баш тамо, на терену, сам видео ко се бори за Србе на КиМ, а ко се не бори. Сећате ли се Милоше где смо се упознали. То је било 2016. године у селу Могила, код Пасјана. Тада смо отварали фабрику за пастеризацију воћа и поврћа, подсетио је Арно Гујон.
Он је рекао да сви који се боре за Србе на КиМ имају забрану уласка на Косово.
Важно је што људи доле могу да живе од свог рада, што је омогућила држава. Боримо се за сваког човека и село, за сваку школу и дом здравља. Тамо где имамо људи, тамо је Србија снажна. Снага је у људима, то није флоскула. Зато се боримо тамо, а не у студијима у Београду, рекао је Гујон.
Додаје да је председник Вучић јасно рекао које су црвене линије по питању КиМ.
Нема признања, нема чланства Приштине у УН и међународним организацијама, истакао је Гујон.
Вучевић је рекао да ће притисци бити све јачи, и да је питање КиМ Гордијев чвор који траје деценијама.
Нефер је да нападају Вучића за то, то је питање око ког сви у Србији треба да се уједине. Реална безбедносна опасност за целу Србију је то што се Албанци убрзано наоружавају. У томе учествују озбиљне државе, а ми спрам тога морамо имати адекватне одговоре, и чувати мир, рекао је Вучевић.
Србија у миру добија, али мир не искључује наш слободарски дух и право да се бранимо, рекао је Вучевић
Све је повезано и са здравством, путевима, економским напретком. Ко то не разуме, он не разуме ништа. Борба за КиМ ће се наставити, и сигуран сам да политика коју води Вучић једина гарантује очување српског народа на Косову и Метохији, и свуда, истиче Вучевић.
Ми гарантујемо војну неутралност Србије, гарантујемо да ћемо чувати и небо, и земљу, додаје Вучевић.
Мали је рекао да јака војска, јако здравство и инфраструктура почивају на јакој економији.
Србија данас гради као никада пре. Градимо осам брзих саобраћајница. Од 2012. до данас је изграђено 445 км ауто-путева. Од 2000. до 2012. само 42 километра. Колико нам је само живота сачувао Милош Велики. Зато долазе инвеститори, који пуне буџет, па имамо новца и за војску, и за здравство, и за БИО4 кампус, рекао је Мали.
Истиче да повећање плата, пензија и минималца, као и отварање нових радних места, једини пут ка напретку.
Експо 2027 је највећа развојна шанса наше земље. Добили смо прилику да будемо домаћин највећег догађаја 2027 године. Победили смо Америку, Аргентину, Тајланд... Ми градимо експо, нове стадионе, велике инфраструктурне пројекте. И тиме подижемо квалитет живота, и на томе ћемо наставити да радимо. Србија се мења, рекао је Мали.
Мали је рекао да ћемо 2027. године бити центар света, поредећи тај догађај са периодом до 2012. године, када је земља била у банкроту.
Брнабић је истакла да се остварило све што је обећано, иако су се представници опозиције смејали.
На пример, Еуправа. Па онда јачање војске. Градимо ауто-путеве, брзе пруге, иако нико није веровао. Спрдали су се са нама у парламенту када сам говорила да је ИКТ сектор највећа развојна шанса Србије. А тај сектор је сада наш највећи извозник. А наш циљ је да имамо 10 милијарди извоза ИКТ услуга, рекла је Брнабић.
Брнабић је рекла да су увек веровали у људе, и да онај ко не верује у свој народ, неће ни градити ауто-путеве.
Они су се смејали за дигитализацију зато што нису веровали у наше младе људе. Ми смо видели тај потенцијал. Све што смо постигли у расту БДП постигли смо сви заједно. Ми смо једини који су заиста веровали у грађане Србије, рекла је Брнабић.
Додала је да је свесна да бољитак није стигао до сваког грађанина Србије, и да је зато потребно да добију друго полувреме.
Вучевић је рекао да је поносан што је велики број људи са сјајним биографијама стао иза политике државе Србије и председника Вучића.
Наша листа је надстраначка листа. Ово је прича која има много шири концепт. Имамо најбоље професоре, декане, научнике, спортисте, глумце, академике... То нам улива снагу и даје нам сигнал да смо на добром путу. То су остварени људи, рекао је Вучевић.
Вучевић је рекао да је то знак да смо на добром путу.
Слоган Србија не сме да стане је наш сан, и остварићемо га, заједно са грађанима. Верујем да ћемо добити поверење грађана да чувамо Србију и наредне четири године, закључио је Вучевић.
Извор: Курир/РТС2